Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Festivali i kulturës në Ulqin: “SKENA VERORE” NIS ME 19 KORRIK

Skena verore, Tregu i roberve, Trg robovaFestivali i kulturës “Skena verore – Ulqin 2018”, do të mbahet edhe këtë sezon, ndërsa me program do të niset pak më herët seç ishte e zakonshme.

Siç mëson Portali Ul-info, ky festival tradicional do të fillojë me 19 korrik dhe do të zgjasë me 19 gusht.

Programi kryesisht do të mbahet në Kala, ndërsa organizator i festivalit është Qendra për Kulturë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top