Tuesday , June 18 2019
Lajmi i fundit

Festivali në Zvicër: KËNDON EDHE PELINGU NËN PËRCJELLJEN E TUKIQIT

Gjylie PelinguKëngëtarja operistike nga Ulqini Gjylie Pelingu këto ditë po qëndron në Zvicër.

Ajo do të marrë pjesë në festivalin i cili do të organizohet në qytetin Saanen, në kantonin Gstaad, ku do të marrin pjesë edhe një sërë kolegësh të saj nga vendet e ndryshme Evropiane.

“Kam kënaqësi dhe nder të madh që do të performojë nën përcjelljen e maestros me famë botërore, profesorin e pianos Genc Tukiqin”, tha Pelingu.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top