Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

FFMZ: SUSPENDOHET FUSHA E “OTRANT OLIMPIKUT”

 

otrant-olimpikKomisioni i Federatës së futbollit të Malit të Zi javën e kaluar ka vizituar fushën e KF “Otrant Olimpic” dhe ka konstatuar se nuk i plotëson kushtet për luajtjen e ndeshjes.

Prandaj ai u suspendua dhe u la afati deri me 12 gusht që të largohen mangësitë e vërejtura.

Gara në Ligën e dytë futbollistike fillon me 15 gusht.

Përndryshe, në ndeshjen miqësore “Otrant Olimpiku” të marten në Petrovac humbi nga vendasit me rezultatin 2:1.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top