Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Filloi Kupa Evropiane e kampionëve: NË SHTATË DITËT E ARDHSHËM FESTIVALI I SHAHUT NË ULQIN

Shah, Sah, KarismaNë kompleksin e hoteleve Karisma në Plazhin e madh, të shtunën solemnisht u hap një nga garat më prestigjioze botërore të shahut, Kupa Evropiane e Kampionëve.

Garën me mbi 700 pjesëmarrës e shpalli të hapur ministri i punëve të jashtme Dr. Srgjan Darmanoviq, ndërsa në emër të Komunës së Ulqinit mysafirët i përshëndeti kryetari i Komunës Loro Nrekiq.

Sipas fjalëve të kryetarit të Federatës së Shahut të Malit të Zi Jovan Milloviq, kjo është mundësi e mirë që të afirmohet loja e shahut dhe që komuniteti malazez i shahut të tregohet si organizator i shkëlqyer evropian i evenimenteve më të mëdha. “Në shtatë ditët e ardhshme kjo ngjarje do të jetë festival i vërtet evropian i shahut, me epiqendër Malin e Zi”, tha ai.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top