Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Fillon festivali ndërkombëtarë i modës: PROMOVIM I BUKUR I ULQINIT

Fashion, Sfilata, Moda, RevijaNë Mole të Madhe, poshtë bedenave të Kalasë, sonte në ora 20, fillon festivali i dytë me radhë i modës “Ulcinj International Fashion Nights”.

Në këtë manifestim të cilin e organizon OJQ “Montenegro events”, do të prezantohen 11 dizajnues nga vendet e rajonit, SHBA, Ukraina dhe Italia.

Organizatorët janë të bindur se ky festival i cili Ulqinin e vendosi në hartën e qyteteve evropiane të modës do të jetë një promovim i bukur dhe do të kontribuojë në zgjatjen e sezonit.

Sponzor kryesor të manifestimit janë Komuna e Ulqinit dhe Organizata Turistike.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top