Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Fillon “Kalimera poetike”: NË PROGRAM MEHMETI, PREGL DHE KRAJA

Në kuadër të “Skenës verore”, të premten fillon manifestimi treditorë “Kalimera poetike”. Në këtë manifestim të cilën tradicionalisht e organizon Shoqata e artistëve dhe intelektualëve “Art klub” do të paraqiten kësaj radhe tre krijues të shquar letrarë: Kim Mehmeti nga Maqedonia, Slavko Pregl nga Sllovenia dhe akademiku Mehmet Kraja.

Të tre mbrëmjet do të mbahen në hapësirën monumentale pata Muzeut të qytetit, në Kala, me fillim në ora 22.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top