Wednesday , August 12 2020
Lajmi i fundit

Fjala e ekspertëve: VAPA E MBYTI MIZËN E ULLIRIT

Ulliri, MaslinaVera e gjatë dhe e nxehtë, së bashku me shiun e bekuar ne mes të gushtit, ishte ideale për ullirin, ndërsa mbyti mizën e ullirit, pajtohen ekspertët.

Me të vërtet, ullinjtë tash tre javë kanë gjallëruar, ndërsa nga moti i mirë këto ditë ato po mbushen me vaj.

Prandaj, që tani është e qartë se ato në Ullishtën e Ulqinit do të piqen më herët dhe do të kenë cilësi të madhe të vajit.

Së bashku me sezonin e mirë turistik, mund të konkludohet se viti 2015 për Ulqinakët ishte i begatshëm.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top