Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

“Fjalia hungareze”: NIKOLAIDIS NË GJUHËN GJERMANE

AndrejiNë botim të “Voland & Quist” nga Drezdeni u publikua përkthimi gjerman i “Fjalisë hungareze” (Mađarska rečenice) i Andrej Nikolaidisit.

Kjo, siç transmeton Antena M, pas romaneve “I biri” (Sin) dhe “Dolazak” (Ardhja), është vepra e tretë e Nikolaidisit e botuar në Gjermani, nga botuesi i njëjtë.

Romanin e përktheu Margit Jugo.

“Fjalia hungareze” vitin e kaluar fitoi çmimin “Mesha Selimoviq” për romanin më të mirë të botuar në hapësirën e Bosnjes dhe Hercegovinës, Serbisë, Gjermanisë dhe Malit të Zi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top