Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Flamuri i kaltër: NË CILAT PLAZHE DO TË VALËVITET KËTË SEZON?

Flamuri i kalter, Plava zastavica, Blue flagNdërmarrja publike për menaxhimin e të mirave detare ka dorëzuar të hënën shtatë flamuj të kaltër për plazhet e Ulqinit.

Këtë çmim të cilin e ka miratuar Juria ndërkombëtare në Kopenhagen në bazë të kandidaturës së Komisionit nacional, do të valëvitet në këto plazhe të rivierës së Ulqinit: “Safari”, “Copacabana”, “Miami”, “Mohito”, “MCM beach”, “Toni grill” dhe “Evropa beach”.

Pilot plazhet në këtë projekt janë “Pearl beach”, “Mar Buena”, “White beach” dhe “Cabo beach”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top