Saturday , September 26 2020
Lajmi i fundit

Forca: KËSHILLI QENDROR, NEGOCIATAT ME PDS(DPS), PRAPË KËSHILLI QENDROR

Nazif CunguForca e re demokratike ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e Këshillit qendror në të cilën është dashur të sillet vendimi për kërkesën e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për arritjen e koalicionit paszgjedhor të këtyre dy grupimeve politike shqiptare. Vendimi është shtyrë për sot në ora 13, kur do të vazhdoj mbledhja e filluar mbrëmë e Këshillit qendror. Nga Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” në letrën dërguar Forcës kanë theksuar që dita e sotme është afati i fundit që pozitivisht ti përgjigjet kërkesave të tyre ose në të kundërt ato do të shkëpusin negociatat.

Drejtuesit e Forcës mbas mbledhjes së Këshillit qendror kanë negociuar me skuadrën e Partisë demokratike të socialistëve, në të cilën ishin Loro Nrekiq, Luigj Shkrela, Borisllav Bashoviq dhe Nail Rexha, për koalicionin paszgjedhor.

One comment

  1. Ku vajten patriotet javor? Si po na dorezojne Malit te Zi? Apo, nuk bie Ulqini nese keto rrenacak dhe manipulanta me xhan milet hujne ne pushtet? Me ta neverit. Kur nuk ka pas Ulqini grup me te fliqte ne skenen politike se Forcen.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top