Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Forca: U PRANUAN TË GJITHA KËRKESAT E GJEKES

ForcaForca e re demokratike ka vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit qendror të pranoi propozimin e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për formimin e pushtetit në Ulqin. Me këtë, përveç tjerash, është kërkuar që Forca të përkrah kërkesën e këtij koalicioni që Fatmir Gjeka të jetë kandidat i përbashkët për kryetar të komunës, dhe që mandati i tij të zgjas katër vite.

Koalicioni i Gjekes në lidhje me këtë qëndrim të Forcës do të përcaktohet sonte.

Për ora 20 është parashikuar fillimi i negociatave të PDS-së (DPS) dhe koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”.

22 comments

  1. Tan cka ka ba forca n jeten e vet politike e ka ba gabim dhe isht diskutabile, ala nuk e ka ba nji gja pozitive. e ky popull i mjer i shken mrapa dhe i pagun gabimet e tyre. Kan me met n histori qi pa bijn fatmirin kryetar, sherrin ma t madh t ulqinit. Taman ka tha abazoviqi ju jeni debakli par as aj kurgja nase e perkrah fatmirin tuj e dit cfarit isht.

  2. Paskeni qenë mashtruesit ma të mdhej jo në Ulqin,por në rruzullin toksor.Kurrë ma nuk votoj Forcen,aqë më shumë që nga nata e sotme rinqethem mi përmend.Ju more zotri shkuat nga dera në derë me parollen që “votoni forcen,se përndryshe vjen katunari”ju na helmuat rinin,ju na ndat me fise,ju na ndat me mahalla,e tash veç për hirë të karrikës tuaj përkrahet deri dje armikun e juaj ma të madhin,analfabetin siç e quajtet ju,personin që e akuyoni për korrupcione të ndryshme.Ju Cungu nuk keni kurrëfarë morali njerzor,sepse manipuluat me neve.Forca rruga drjet shkarrimit…

  3. hallall i qoft burrave tforces qi se kan leju me ardh nji dps pushtet qi 24 vjet na ka shkatruu ….fitore e ulqinitt urimeeeee

  4. cka ka mare ky popull, a jeni nveti ju a cka keni. per mendimin tim forca ka vepru ma se miri qe esht mujt ne ket moment , e ate koha tash e spjegon ma se miri..

  5. me falni se pa ju skruj kta fjal pa dasht me ofendu askend sa po kuptej une forcamundohet ne cdo myner mos me pru ne pushtet Dps-in por si duket puna ju qe e akuzoni forcen ju ka qefi me ardh ne pushtet Dps keshtu qe e gezofshi pushtetin e ri edhe mos flitni ma per shqiptari……..Gjeka tash duhet me u tregu cfar shqiparit isht

  6. Komentuesit me negativ dhe me ofendues jane komentuesit nga radhet e UDSH-it, ato na folen per shqiptarizem dhe per luanat e tyre, me vjen keq per ato te rinjte qe u mashtruan……Djelm dhe vajza largohuni prej tyre se ato kajn hallet e veta, Forca per hire te keti qyteti leshoje vendin e kryetarit i cili i takonte, vetem qe te arrihet koalicioni shqiptare she shpresoje se Fatmiri do te jete konstruktive ne punen e tije.
    Jam i bindur se nese UDSH e pranon gabimin qe beri dhe i afrohet keti koalicioni shqiptare ato do ta ofrojne te jete pjese e keti pushteti. Se pari kerkoni falje popullit qe SHKUAT direkt me DPS dhe bashkohuni me shqiptare e jo me SERBT e DPS-it.

  7. se ti miko po ty moj zemra jeme katunari te ka qit ne ulqin po katunari ka majt komune e ul para shum vitesh po ta na kem desht me ju tregu ju qe ju japi edhe ju marrim kor dona na ok loqki te pershendes

Komento te miku Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top