Friday , September 25 2020
Lajmi i fundit

Forca: U PRANUAN TË GJITHA KËRKESAT E GJEKES

ForcaForca e re demokratike ka vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit qendror të pranoi propozimin e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për formimin e pushtetit në Ulqin. Me këtë, përveç tjerash, është kërkuar që Forca të përkrah kërkesën e këtij koalicioni që Fatmir Gjeka të jetë kandidat i përbashkët për kryetar të komunës, dhe që mandati i tij të zgjas katër vite.

Koalicioni i Gjekes në lidhje me këtë qëndrim të Forcës do të përcaktohet sonte.

Për ora 20 është parashikuar fillimi i negociatave të PDS-së (DPS) dhe koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”.

22 comments

 1. E mar Nazif sa posht ke ra, me cu dor per fatmirin e ske lan gja pa than per te. Pa ju i bavet zgjedhjet me hel fatmirin e tesh pa veni me dor tvet. Pasket qen mashtrimi ma i madhi i kti popullit. Asgja t mir si pruvet kti vend. Populli ma i marr qi ka shku mas teje, Aj ke gzimi ka mujt me qen vetem sekretar e ti pa e ban kryetar, e ty hallall tqoft se ja morre ulqinakve ftyren! E ke ul posht dinjitetin e ulqinakut si askush deri tesh. Ke me hy n histori si figura ma negative politikane e kti vendi.

  • o ti kapitullimi
   cka ke pas me zgedh,o shokun lori o shokun fato, cka kishe zgedh ti????
   ma mir fatoja se lori and company.
   Nese shken ne zyre te kryetarit, barem flet shqip,ske nevoj me fol gjys shqip gjys serbisht.
   Nuk dihet ku del kija pun, ta shofim edhe kete.mir nuk ka,par ske pas opcion ma te mir per me zgedh

   • kja pun mar coki ka me na pru njaty ku e ka pru ndermarrjen e ujesjellsit qe ska ce prun ma ne fije,kja gja prun ne shkatrrim total te kti vendit!!!

 2. cfar marrje per ulqinak. Eeee me tu ba me kerku gzim hajdinagen. Anamalsa hallall ju qoft pasket qen gjeni per kta t forces. Forca=zhgenjim total.

 3. ma mir fatmiri se me na ardh ne pushtet Dps qe ja kena pa sherrin.Tesh eshte tregu kush eshte shqiptar Forca ka hek dore prej kryetarit qe pushtetin mi majt partit shqiptare e ja me ja leshue Dps-it

 4. Eeee votust e forces

  ,smun me harru kur para disa mujve nazifi ka than se u prish koalicioni se gjeka ka ambicione te madhe (mu ba kryetar) e tesh per nji cop pushtet po dan mi ba me votat e tija kryetar,ishala ju ecen kja pun se permi tre kshiltar ma si merrni….e dritani si ka provoku me argumente mas shumti cungun edhe gjeken ,tesh po don me ja nap perkrahjen,mu ba kryetar ,sa pa shaf as vet sdin deri ku esht kufini me rrejt kshto populin e vet, j dritani ma mir kalen mi nap perkrahje dps se tynve,ta jan diftu me fakte se jon mashtrust ma te mdhejn mal zi,dps esht fmi i vogel per ta,se ca jan gjendje me ba per nji cop pushtet,marre ju coft si nuk ju dhimen ato njerz si me zemer paster ju votovejn , kjo forca ma mir e ka me ja vu celcin partis,one sdi me cfar ftyre dojn me dal pazar

 5. cafo beg coju prej vorrit, shiko cfar kolegut po te sjell nazifi, hajde hajde! Pa ku isht fatmiri per at pun o nazifoo, por as ti spaske qen kurgja. Pajtohem forca deshtimi ma i madhi i ulqinakve

  • Shiko djalosh: Cafo Begu, ka ndejtë në shtëpinë time për 4-5 muaj rresht duke u fshehur nga udba. Për zhgënjimin tënd unë jam anamalas dhe mbiemri i familjes time është jahja. Sot kam unë edhe servil nga listat e dps-it, por deshta të them që nuk më ndanë asgjë me ulqinakët, kranjanët etj. Më ngacmove që thire Cafo Begun, kushedi ndoshta ishte marrë pak me ty ai, ngase nuk ka nda ulqinak e katundar. Turp duhet të keni.

 6. Edhe nje fitore pra e Malazezeve qe ta coj komunen e Ulqinit ne shkatrrim te plote,dhe te zvoglohet nr. i Shqiptareve ne Mal te Zinl nga vet dora e Shqipetarit.Do Zoti xh.sh qe te jem ne gabim,por kesaj here me duket qe shpresa e fundit ka humbur thelle !!!

 7. A shifni brra cka ban patrioti me rujt pushtetin.Nrase nuk mund me hy ne pushtet prej dere aman te hyj prej penxherje.Deri tesh ka deklaru se nuk ja kam afru Fatmirit kryetarin e tesh qe ko ke edhe kryetarin vec mas ik prej meje.Kshilli i Forces mbram ka majt mbledhje ,sat prep ne ora 13h sepse e ka dit se Fatmiri sonte ne ora 20h ka mbledhje me DPS,dhe si tesh del perpara dhe te luj me adutin e fundit shpetimtar qe ku e ke edhe vendin e kryetarit.Ja ka ndi eren dhe informatat qe Fatmiri e ka kry me DPS koalicionin ne POdgoric.
  Ne fund nji rezime te shkurt.
  Nazifi isht mundu me ba lojna ,me vu kurdha partive tjera Shqiptare par ksaj her askush nuk ka ra ne tradhtit e tija.E gezafsh Nazif CUNGUUUUUU bankat e opozites e ske me pas shans kurr ma me ardhe ne pushtet.Ke mu mbajt ne mend si kryetari me afat ma te shkurtin dhe vec si e ke ndy vejdin edhe ma teper se je i ndymun.
  Mbaju njati biznis e tesh shika me dal mir prej akuzave te Selim Resulbegut e mas te jesh i detyrumun me ja vajt prep ne Zvicer.Allahu ishalla isht me ty.
  Shifena ne Ran.

  • Forca zghenjimi ma i madh i kti vendi,ku formiin e partis e kan pas me qellime qe me i vu “rampen” anamalsave ke zogajt par si duket ky ja rriti vlerat edhe ma shum…Marre per Nazif Cungun si ka deshpru permi 2000 votus vec per qellime te veta !!!!!!!!!

 8. Ky moment do te shenohet ne histori,si shkatrrimi i qytetit te Ulqinit dhe ashtu i gjith Shqipetareve ne Mal te Zi se prej sot do te rritet masivikisht shperngulja e Shqiptareve nga kto troje dhe do te mbesim pa edhe asnjefar te drejte.Njekohsisht do te shenohet si dhe arritja ma e madhe e Malazezeve qe arriten ti zhdukin trojet tona pa doren tyre.por mvjen keq vec nje gje qe me voten time po behen kto gabime.Kjo ishte hera e fundit qe perkrahi Forcen sepse e ka tregu se shikon vec interesat personale te nje grup njerezish te caktuar!!! MARRE!!!

 9. Merruni pak me Selimin se ai e ka pru deri te kjo.
  Jemi ba me na qa ne pec!!!

 10. banuni gati per nji zhgatrrim total te qytetit, kallamoqa, qevapa, speca neper rane etj. Pa ku ka ndjenj fatmiri per ket qytet, mas ma keq cna ka gjet ne, a thu ky osht fundi a kena ma me ra posht. O Nazif……… Kurgja t mir ska pru aja gja, vec shamata popullit, politik afatshkurt, e tesh edhe defaktorizim i ulqinakve n skene politike.
  Marre ju qoft 100 here. Ky qytet nuk ka te ardhme, sa kan me ik ma jasht keni me pa. tesh edhe shteti ska me ju nimu ma kurgja. Per nji vjet fatmiri ka qen i mir, i keq tesh prep i mir. DORHEQJE, pse keni frik me nej opozit bre burra. heres tjeter skeni ma as 4 deputet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top