Wednesday , October 23 2019
Lajmi i fundit

Fshati Bojk: UJI I PIJSHËM SHKAKTOI PROBLEME BANORËVE

Bojku, BojkeNjë pjesë e madhe e banorëve të fshatit Bojk në zonën e Anës së Malit kishin të dielën vështirësi, probleme me bark dhe dhimbje koke. Mirëpo, gjithçka kaloi pa pasoja të rënda, mëson Portali Ul-info.

Analizën që do ta bëjnë bakteriologët nga Shtëpia e shëndetit në Ulqin do të tregojnë cilët janë arsyet e kësaj dukurie. Por, që tani është e qartë se është uji të cilin banorët e përdorin nga burimi lokal.

Ato po ashtu theksojnë se një gjë e tillë nuk ka ndodhur kurrë dhe se burimi lokal është i njohur me cilësi shumë të mirë të ujit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top