Tuesday , January 19 2021
Lajmi i fundit

FSHP në Sarajevë: DRITAN ABAZOVIQ DOKTOR I SHKENCAVE POLITIKE

Tani (2)Ulqinaku Dritan Abazoviq prej sot është Doktor i Shkencave Politike.

Ai e mbrojti disertacionin e Doktoratës në Fakultetin e Shkencave Politke (FSHP) në Sarajavë.

Abazoviq është 33 vjeçar, ndërsa studimet i përfundoi në Fakultetin e Shkencave Politike ku u shpall student i gjeneratës.

Është fitues i Mirënjohjes së Artë dhe Medaljes së Artë të Universitetit në kryeqytetin e Bosnjës dhe Hercegovinës.

3 comments

 1. Urime! Koncentro ne histori dhe zbulo origjinen e Gjergj Kastriotit!

 2. historia per skenderin po flasin shuj media, hyn ne youtube dhe shiko videot nga top-chanell nga klan tv qe drejtohet nga blendi fevziu dhe ndegjoj mekujdes se cfar thojn shkrimtaret dhe historianet ton shqiptar qe shquar dhe e ke te zbuluar origjinen e tij.

 3. Zotni Kryetari Komunes Ulcinit Loro Nrekici.
  Kam neder e knaqsi tu falnderoj, per punent te mira qe po ban, ne Kumunen e Ulcinit e gjithkun e shumkun ,nji nedr ta asht , nji grop e rrezikshme e madhe e thell , ne katundin e Shen Kollit, se bashe ka ken nji grop shum e rrezikshme , sa vet me kojshi kemi mledh gur e vu rrypa qe tja pshtojm jeten doj njeriut qe mos te rrzohet kush, sidomos turistat naten qe se njohin vendin dhe, se sasht qe ka mujt kush me vure ose pa se asht gropa aty prej lark, der je avit me ra mren , shum ka qen rrezikshme ,
  Kjo grop asht aty qysh para 7 ose 8 vjetsh e ka hap uj drini ,
  Falemnderit shum per kujdesin e jetave popullit , se gjithmon e kam pas frig at grop , asht ken shum e kthell e gjan e rrezikshme ,
  Zt, Loro Nrekici kam nij se keni ba ma edhe tjetarkun shum pun te mira, per komunen e Ulcinit.
  Zoti te bekoft ty me famile e punen e mir qe po ban pa pra ,
  Zoti bekoft krejt Malin e Zi ,
  mir u pashim ne Ulcin gjat pushimt veror qe tesh sa vera po knaqem me famile ne Ulcinin ton te bukr dhe te njoftun,
  Zotni Loro Nrekici alnderim , te posacem per kujdesin e [popllit , bekim dhe shndet
  Nikola Lena familjarisht

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top