Friday , May 25 2018
Lajmi i fundit

Fundjava e dobët sportive: HUMBËN BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT

Basketboll, Futboll, Kosarka, FudbalKjo fundjavë ishte e pasuksesshme për klubet sportive nga Ulqini, edhe pse luajtën si vendas.

Të shtunën mbrëma, në derbin e xhirosë, basketbollistët humbën nga lideri në tabelë, skuadra “Teodo” nga Tivati, me rezultatin 65:72.

Ndeshjen të dielën në stadiumin në Plazh të madh e humbi “Otrant Olimpiku”. Edhe pse ishin favoritë në këtë ndeshje, Ulqinakët ishin më të dobët se skuadra e Cetinës e cila i fitoi vendasit me rezultatin 0:2.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top