Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT NIKOQIRË

Basketboll, Futboll, Kosarka, FudbalBasketbollistët e Ulqinit do të ndeshen nesër në derbin e xhiros së 5 të Ligës së parë Erste, me fillim në ora 18, në terren të vet, me skuadrën “Teodo” nga Tivati.

Ulqinakët, të udhëhequr nga Amerikani i shkëlqyer Sheferd, kanë realizuar fitore në të gjithë ndeshjet e deritashme të kampionatit.

Në xhiron e fundit të pjesës së parë të kampionatit në Ligën e dytë malazeze në futboll “Otrant Olympic”, të dielën, me fillim në ora 13, në Plazh të madh do të luajë ndeshjen me skuadrën “Ibar” nga Rozhaja.

Pritet që vendasit të arrijnë fitoren, por kjo nuk do të ju përmirësojë renditjen në tabelë. Momentalisht janë në vend të 7, ndërsa vitin e kaluar mbas pjesës pranverore të kampionatit ishin në krye të tabelës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top