Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: FITOJNË FUTBOLLISTËT, HUMBIN BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTET

 

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal“Otrant Olimpik” arriti fitoren e pestë me radhë dhe po mban vendin e tretë në tabelë. Në fushë të vet, para tifozëve të shumtë të cilët mbushën tribunën plotë, futbollistët nga Ulqini në derbin e xhiros fituan skuadrën “Igallo”, duke shënuar në fundin e ndeshjes, me rezultatin 1:0.

Ndërsa basketbollistët e “Ulqinit” në kohën shtesë humbun në xhiron e 2 të Ligës së Parë Erste nga vendasit, skuadra “Studentski centar” në Podgoricë (74:71).

Njëkohësisht, në xhiron e 5 të Ligës së dytë të Malit të Zi skuadra e hendbollit për femra “Ulqini” humbi bindshëm nga skuadra me të njëjtin emër, me rezultatin 28:18.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top