Monday , February 24 2020
Lajmi i fundit

Fundjava sportive: HUMBIN BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT E ULQINIT

Basketboll, Futboll, Kosarka, FudbalKëtë fundjavë basketbollistët dhe futbollistët e Ulqinit nuk kishin shumë fat.

Basketbollistët humbën në Tivar nga skuadra e Mornarit (85:68), gjersa futbollistët e Otrant – Olimpikut kanë humbur ndeshjen kundër Igallos (2:0).

Mbas kësaj xhiro Ulqinakët janë në vend të tretë në Ligën e dytë malazeze me 30 pikë, sa ka tani edhe skuadra “Jezero” nga Plava.

Në xhiron e ardhshme Otrant – Olimpik do të luajë në fushën vendase me “Radniçkin” nga Berane.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top