Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Futboll: HUMBJA E PARË E FEDERALIT

Federal, FK Federal UlcinjNë xhiron e 17 të Ligës së regjionit jugor Federali të dielën ka pësuar humbjen e parë në garën e sivjetme. Ulqinakët në fushën vet kanë humbur nga skuadra “Hajduk” nga Tivari me rezultatin 2:3.

Përkundër kësaj humbje Federali udhëheq bindshëm në tabelë me 36 pikë, Hajduku dhe Slloga Radoviqi kanë nga 20, Orjeni 17, ndërsa Slloga nga Tivari i moçëm 6 pikë.

Në xhiron e ardhshme, me 16 mars, takohen Slloga – Federal dhe Hajduk-Orjen, ndërsa Slloga Radoviq është e lirë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top