Thursday , July 19 2018
Lajmi i fundit

Futboll: PAVIQEVIQ LOJTAR I RI I KF OTRANT – OLYMPIC

Milos PavicevicMillosh Paviqeviq, ish lojtari i Buduqnostit, Mlladostit dhe Komit, është lojtar i ri i KF Otrant – Olympic.

Ai ka rakorduar dje marrëveshjen me klubin ulqinak, me të cilin do të tentojë vitin e ardhshëm të kualifikohet në Ligë të parë.

Millosh Paviqeviq lindi në vitin 1994. Karrierën e filloi në klubin “Kom” nga Podgorica, pastaj me sukses ka luajtur për klubet nga i njëjti qytet “Buduqnost” dhe “Mlladost”.

Për Mlladostin ka shënuar një nga golat më të bukura në karrierën e tij, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në Ligën e Europës kundër gjigantit spanjoll “Sevilla”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top