Wednesday , August 5 2020
Lajmi i fundit

Futboll: REXHOVIQ VAZHDON KARRIERËN NË AZI

Argezim RexhoviqArgëzim Rexhoviq e lëshoi ekipin e Iskres nga Danillovgradi për të cilën luajti periudhën që kaloi.

Ai do të vazhdojë karrierën në shtetin aziatik Laos, ku në gjashtë muajt e ardhshme do të luajë për skuadrën “Lanexang United”, mëson Portali “CG fudbal”

Laneksang pas 13 xhirove mban pozicionin e dytë në tabelën e Premier ligës së Laosit, me tre pikë dhe dy ndeshje më pak nga skuadra udhëheqëse “Champa FC”.

Rexhoviq deri tani ka luajtur edhe për Otrantin, Mogrenin, Igallon, Mallçoverin, Kapfenbergun dhe Petrovacin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top