Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Futboll: ULQINAKU FITON KUPËN E MALAJZISË

durakuUlqinaku Mehmet Durakoviq, i cili ka nënshtetësinë e Australisë, arriti këto ditë suksesin më të madh në karrierën e tij të trajnerit.

Ky 53-vjeçar me skuadrën e vet „Perak TGB“ arriti të fitojë Kupën e Malajzisë.

Përndryshe, Durakoviq më herët kishte karrierë shumë të suksesshme si lojtar në vend dhe jashtë.

Madje 64 herë luajti për skuadrën kombëtare të Australisë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top