Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

Futbolli vogël: TË MËRKURËN FILLON SPEKTAKLI

Minifutboll, Mali fudbal, FutsalTë mërkurën, me 3 janar, në Sallën e Shkollës fillore “Marshall Tito”, do të fillojë turneu ndërkombëtar “Ulqini Open 2018” në futboll të vogël.
Në ambientet e Komunës së Ulqinit të shtunen u mbajt hedhja e shortit, ku 23 skuadra pjesëmarrëse të turneut, u ndanë në pesë grupe.
Skuadrat si Fenixi dhe Prishtina, së bashku me skuadrat vendase Krajën dhe Anën e Malit, e cila ishte kampione në dy turnet e fundit, garantojnë spektakël të vërtet për dashamirët e këtij sporti.
Po ashtu, të gjitha skuadrat tjera në përbërje të vet kanë lojtarë cilësor dhe me eksperiencë, kështu që pritet të mos mungojnë surprizat në turneun e sivjetmë.

Në vijim mund të shihni kalendarin e turneut për 4 ditët e para:
03.01.2018 –E MËRKURË
18.00 — #ZOGAJ — #VILLA_LIAMRA
19.00 — Hapja solemne e turneut
19.30 — #KRAJA — #VLLAZNIA
20.30 — #CATANACO_KOTOR- #PRISHTINA_01
————————————————————-
04.01.2018 — E ENJTE
18.00 — #PAPILON — #MERAJA
19.00 — #KRAJA_ETNIKE — #SLOGA
20.00 — #NORTH_STAR_PG- #PRISHTINA_01
21.00 — #ANA_E_MALIT — #BENEVENTO
————————————————————-
05.01.2018 — E PREMTE
18.00 — #COSMOPOLITAN — #VLLAZNIA
19.00 –#ANA_E_MALIT -#AUTO_KUCA_SCEKIC
20.00 — #RINIA_ANES_MALIT- #CILLING
21.00 — #MERAJA — #ZANA_E_ULQINIT
——————————————————————-
06.01.2018 — E SHTUNË
17.00 — #ZANA_ULQINIT — #PAPILON
18.00 — #MERAJA — #CASTEL_NIKSHIQ
19.00 — #STRUGA — #VLLAZNIA
20.00 — #CILING — #VILLA_LIAMRA
21.00 — #CATANACO (KOTOR) — #SLOGA
———————————————————

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top