Wednesday , August 12 2020
Lajmi i fundit

Gjeka: DO TË FITOJMË 10 APO 11 MANDATE

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që koalicioni që ai udhëheq në zgjedhjet e ardhshme do të fitoj 10 apo 11 mandate. „Si njëra nga forcat më të fuqishme politike në Ulqin pres që do të udhëheqim me komunë të Ulqinit dhe që do të marrim përgjegjësinë“, tha Gjeka për „Pobjeda“.

Sipas fjalëve të tija, ky koalicion në negociatat e ardhshme rreth formimit të pushtetit të ri në Ulqin përparësi do ti jap partive qytetare dhe fuqive proevropiane.

Gjeka tha që pret që shtatë ditët e fundit do nxehet atmosfera parazgjedhore. „Pres dalje të madhe në zgjedhje – të tregojmë që jemi shoqëri me kapacitet të madh demokratik“, shtoi ai.

Me Partinë demokratike, koalicionin ku është Gjeka në krye, „Së bashku për të ardhmen e Ulqinit“, e përbëjnë Lëvizja qytetare „Perspektiva“ e Amir Hollajt dhe Lidhja demokratike në Mal të Zi e Mehmet Bardhit.

7 comments

 1. Paramenoni kyt kryetar komune, ky me mujt me tenka e kishte rrafshu ulqinin, par ska faj ky, gjyna kta votust e SDP-s, direkt jan t mashtrumun prej kryesis tyne e cila mezi c pret mi vu ket njeri kryeyar, kshtu qi vota per sdp isht vot per fatmirin, par votusve kja gja ala nuk i thohet

  • Dit e zeza ulqin kajn ardh qysh sdp -ja ka ba gabimin mat tmadh me pru nazifin per kryetar, vetem esht rrejt nji her dytes her ska mu rrejt, h…. ma i madhi i ulqinit,si shas ka ofsojit vetem plan detalj e mallit te vet, a thu se ka vetem aj tok atje, sdp -ja ka leju shokun e haxhibetit me qen pushtet, si midis vere nepcizjav si ska koh mu mar me ulqin se ka bizniset e veta,skuptej pse fare esht vu aty kur ska vakt ….o histori keni me qen majton nmen si shejtanat ma temdhejn ti qytet jo tforces

   • problemi tek cungu qe ka hy kryetar ka qen fatmiri, sepse nuk e fitoj ndershem at karrik per kryetar, fatoja ka ik nga udsh-ja dhe esht bashku me forcen keshtu qe ti rregullojn hesapet e tyne fatoja te komunallnoja e cungu per kryetar, tash fatoja nuk esht ngi hala me pare e kqyr tash me hy kryetar komunet.

 2. Sokolat e xha brahos, ksaj rradhe komuna e Ulqinit ka me pas 55 kshilltar, tana partit ka 10, mashalla

 3. Taman e ke ba hesap, 11 ti + 7 DPS edhe qe pushteti :-)
  ti je per Portokalli…

 4. Dit e Zeza t’Ulqinit kajn me qen nese fiten ky…

 5. o popull , te kini kujdes para se te votoni, ma mir kta vota jepjani udsh-s apo dritanit se kerkujt tjeter, nuk esht hajri i ktyne , vajhalli si ka me kjen puna nqs e kapin ndor kta faq….. si psh ky i pai ne foto e tuj vazhdu ne tjert, edhe nje here popull te jeni shum te kujdesshem .

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top