Friday , January 18 2019
Lajmi i fundit

Gjeka: FUNKSIONIMI I RTV ULQIN – KUSHT PËR KOALICIONET PASZGJEDHORE

Partia demokratikeKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka deklaroi se kusht i kësaj parti për krijimin e koalicioneve paszgjedhore është vendosja në funksion të plotë e shërbimit publik, Radio – Televizionit Ulqin.

„Jemi të bindur se kjo mund të bëhet në afat shumë të shkurtër“, tha Gjeka në takim me gazetarët.

Ai shtoi se kjo nuk është vetëm çështje e vullnetit të mirë, por edhe detyrim i pushtetit të tanishëm dhe të ardhshëm komunal.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top