Wednesday , August 4 2021
Lajmi i fundit

Gjeka: KRYETARI NGA RRADHËT E PARTIVE NACIONALE

Fatmir-Gjeka (1)Lideri i Partisë demokratike dhe bartësi i listës së koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” Fatmir Gjeka ka thënë që ka marrëveshje koalicioni me Partinë demokratike të socialistëve dhe në nivel lokal. Në këtë dokument “Vijesti” kishin qasje dhe siç shkruajnë, Partia demokratike me atë është obliguar që mbas zgjedhjeve koalicionin së pari të ja ofroj PDS-së.

“Dhe asgjë më shumë se kaq. Do ti ofrojmë koalicion me kushtet tona të cilat do të nënkuptojnë dhe funksionin e njeriut të parë të qytetit”, theksoi Gjeka.

Ai më herët deklaroi që do të flas fillimisht për të gjitha me anëtaret e koalicionit të cilat i ka udhëhequr në këto zgjedhje, Iniciativën qytetare “Perspektiva” dhe Lidhjen demokratike në Mal të Zi.

17 comments

 1. Hajde Mehmet Bardhi diftoje shqiptarin mos e le Fatmir Gjeken te hyj ne koalicion me DPS

  • A din me Lexu ti mar a e shef qe thet qe kryetari ka me qen prej partive shqiptare

  • Mik tamam qenke. Don me fut sherr edhe midis koalicionit. A po te duket pak te percare?

   Kryetari Gjeka ka fol sakte, Ulqini duhet me pas nje Kryetar shqiptar.

 2. Kjo vjershë-bejt e Hajredin KOVAÇIT
  ashtë formulimi perfekt i “liderave”
  shqiptar në Ulqin!!!
  Karrieristët
  29. August 2011 um 22:37
  Fjalë fjalë fjalë
  Jeni bërë me fjalë, por
  Ju s’çani kokën për fjalë
  As nuk skuqeni fare
  As s’u vjen marre
  Kërceni në një
  Herë në tjetër valle
  Ç do natë shihni ëndrra
  Pare pare pare
  S’dini kur është boll
  S’keni as kandar
  Vullnetet e njerëzve
  I qitni n’pazar
  Ju jeni gjithkund, por 
  Aty ku s’duhet
  Su zë bytha vend
  Çfarë tjetër të thuhet
  Ju jeni gjithkund, por
  Askund nuk jeni
  Çfarë tjetër të thuhet
  Mjer ne që ju kemi
  Kahdo që shkoni
  Të hapni gropa ju ka ënda
  S’do kalojë shumë kohë
  Vet do të bini brenda
  Me ju s’shkohet larg
  As ecet përpara
  Dy sy në ballë i kemi, por 
  Juve s’u besohet
  Na duhen dhe dy prapa.

  • Mas peja ma ul tlutem

   Nji koh sje duru ty i dal zat forces,ke qen patrioti ma i mad,ke urrejt tan ulqinakt si bajn pun me parti malezeze e tesh na shit men per pozitiven,a e shef se je ty rrejt vet vejdin e le ma tjeraken,e sa per poezit e tuja jan nivell nji fmis shkolles fillestare

 3. E kam kuptu mir un mare mik por ne DPS jane 95% shqiptar por politika e Mehmet Bardhlt eshte tesh 24 vite kunder DPS edhe ne asnjifar mynere koalicion me ta.Per kete arsye e kam permend Bardhi.

  • Po si 95% shqiptar DPS!!! A pse po shkon Hajdinaga atje a e na u ba DPS shqiptar…

   Marre, marre e vetem marre.

   Kryetari i Koalicionit ka fol qarte dhe sakte, lexoje edhe njehere ne dac me u ba mik i shqiptareve, njashtu si ke vu edhe emnin

 4. Duhet kryetar edhe kualicion Shqip! Ska tjeter. Le qe po e shesin fytyren per pushtet po edhe ….. (m’falni ne shprehje, kjo esht me plas!!!)

 5. Fatmiri dihet se eshte njeri nga DPS. Ka nenshkru marrveshtije para zgjedhjeve,bile ka nenshkru bianko letren,keshtu qe ky ka me na zhgatrru Ulqinin, bashk me at Abazoviqin.

  • Me ken Fatmiri me DPS, s’kishte pas nevoj me kriju nje parti e tesh nje koalicion me te tjeret. Boll mire e din tan Ulqini kush ka punu per karrige.

   Po, per disa “qyqetare” te Ulqinit nuk po duhen njerez te sakte, po te korruptum.

   Votat e trupit votues flasin qarte, dojne ndryshim, e jo marrina…

   Krenohem qe jam me z.Gjeka, e marre per ata qe jan me servilat

   • Fatmiri ka ba partin si me i mledh votat e c…….. si ti.
    E voten Ana malit, aj ata vita ja falen DPS edhe kshtu ata fitojn. Sa da qii me qen mrapa, asnji anamalos Shyptar sja nep voten drejt DPS, ja nep neper Fatmirin
    Ky isht pollt…. i DPS

    • Hahahahaha, sa qesharak je, hahaha

     Z.Gjeka, ka lindur ne Ane t’Malit, po asht shkollu e diplomu ne Shkoder. E ne Shkoder s’ka pas e s’ka DPS…

     Ti vetem ofendime ban, se di si e merr guximin…

     Lexo njehere programin e Koalcionit, nqs din me lexu, se ti vetem me sha dijke

 6. Si munet ky popull me i besu e me ja nap voten kti njeri. Ftyra edhe sjellja e ti ta diften menjiher ……. Nuk kerken kergja per popull, par kerken karrigen per vejdi. Sikishemeqen me u ba tan koalicion par pa Gjeken, Cungun edhe Zenken. Kta jan marrja jon e ky isht bajraktari

 7. Silver Kordiqi,ball ma me kta bejtat e juaja,rrini atje ku jeni e neve na leni rahat,esht kallej prej se largu me shti shamaten,mundoju qe ta ndihmosh vendlindjen ne menyr tjeter.Faleminderit.

 8. fatmir aman o bur vetem me te forces mos shko ne kualicion, si nje simpatizant i joti mos e ul vedin tend qe te shkosh me nje parti qe perdor cdo gje presionin, patriotizmin(fallc) vetem qe ta marim postin e kryetarit.. ka arrit paftyrsia(forces) ne kulm.

  • T shkojn Fatmiri me babem Millo………….. Ju qi e keni votu, a e keni votu me at qillim sj me ja fal voten DPS? Kuptoje nji gja, nuk ka politikan t mir ner Shyptar, na jena vec per vejdi neper shoin t popullit e ty shit patriotizem
   As Forca, as Unioni e as PD sna qesin n selamet
   Nazifi, Meti e Fatmiri jan njisej- profitera
   Shnet

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top