Tuesday , September 29 2020
Lajmi i fundit

Gjeka: MARRËVESHJA ËSHTË PËRFUNDIMTARE

Fatmir Gjeka, Fatmir DjekaLideri i Partisë demokratike dhe i koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” Fatmir Gjeka ka deklaruar që marrëveshja me Forcën dhe Malin e Zi Pozitiv për formimin e pushtetit lokal është përfundimtare.

Sipas kësaj marrëveshje, koalicioni i tij do të fitoj 35 për qind të funksionimeve në pushtetin e ardhshëm ekzekutiv, pak më shumë Forca, ndërsa pjesën tjetër MZ Pozitiv.

Gjeka për “Vijesti” tha që në këtë mënyrë është vendosur pika në negociata me PDS (DPS).

Jozyrtarisht është deklaruar që nënkryetari i PDS-së Svetozar Maroviq sot do të qëndroi në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top