Friday , May 24 2019
Lajmi i fundit

Gjeka: MILLOJA MË THIRRI DHE KËRKOJ FALJE

Millo Gjukanoviq Fatmir GjekaKryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që dje e ka thirr kryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq për shkak të kërcënimeve që të martën i ka deklaruar për shkak të arritjes së koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Më tha që ishte pak nervoz dhe që nuk është ashtu”, tha Gjeka për “Vijesti”.

Gjukanoviq, siç shkruan kjo gazetë, për të njëjtën arsye ka thirr dhe kryetarin e Forcës Nazif Cungun.

Por, zëdhënësi i partisë së Gjukanoviqit Çasllav Veshoviq për “Vijesti” tha që lideri i PDS-së nuk ka thirr Cungun dhe Gjeken. “Sidomos nuk ka kërkuar falje dhe nuk e shoh arsyen pse do ta bënte. Në deklaratën e Gjukanoviqit nuk kishte asgjë ofenduese ndaj dikujt”, mendon Veshoviq.

5 comments

  1. Shqiptarët e Kosovës martire e kanë një shorehje të bukur për te kaluarën e hershme ato thonë “dikur moti” duke shtegtuar në Anë të Malit bashkë me Ilir Llazorën u ndalem tek restorani “Dijamant” dhe aty na priti një foto rastit ku u shifte vlladika Millo dhe po në ate fotografi fjalët “dobro bam došo prjedsedniče”po ky në Bjello Polje jo po në qëndër së Katërkollës që disa ende e quajnë Vlladimir…
    Ku e ka zanafillën ky servilizëm i verbër ndaj pushtetit jo rastësishtë në kte pytje na u gjegjë i ndjeri Qamil Draga axha i dr.Nail Dragës me kto fjalë në gjuhën” nashke”;Ovaj narod je stoka (ky popullë është bagëti berre)andaj nuk duhet çuditur që Millo Gjuka na kërkoj falje ke Fatoja jonë sepse k’saj i thonë shkom ke i marri me ngran petlla….(pa kos)

  2. e mori shoku i klases sami keni ik dhe keni marr gerbetin per mje pas ma kollaj e rahat e tash na shitni men prej se largu me shqiptari e patriotizem ju lutem mos na lodhni ma me ato marrina se ky ulqin asht aq i vogel sa shum mir e njohim njari tjetrin ktu bahet fjal per karriga e jo se jan shqiptar te fort po e shohim mir punen ata i kan xhepat plot e puntori ska rrog me muaj skan pas buk me ngi barkun e tash kan saraje e bile thon qe edhe shpijat i kan te ngjyrosuna si komunen prandaj te lutem shoku jem i klases mos komento pa arsye se vec se sjedhet puna rreth e rrotull e te njatit per interesa te veta tash njizet e sa vjet sunojn nuk na sunon tjeter kush tana keto jan dokrra qe nji fmi pes vjec i kupton.te pershendes.

    • Për shokun e klases një thënje e rrumbullakson gjendjen e Ujkinit që populli e thot “nuk ka shpi pa nevojtore”…shoku i klasës ti din ku e kam shtëpin peja për një kafe spaku të çmallemi për kohet e rinisë që u bën tani veç se kujtes….

  3. Milo je BITANGA kad je trebao Albanci su bili da glasaju A sada i prica a i ne kaze da je i lopov volis ili ne
    Albanci moraju da vladaju Ulqini Zivjela Albanska Stranka

  4. je shum larg se me gjith qef ato kan qen ditet me bukura tona pa percarje katun e qytet dhe fetare te paershendes cdo te mire.naimin e pac perselargu sot ne ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top