Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Gjeka: REKOMANDIM GJELOSHAJT TË VOTOJË PRO BESIMIT TË QEVERISË

Fatmir Gjeka, Nik GjeloshajKryetari i Partisë demokratike dhe kryekomunari i Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se deputetit në Parlamentin shtetëror të zgjedhur nga lista e koalicionit që ai e udhëhoqi, Nik Gjeloshajt, iu rekomandua që të votojë pro besimit të Qeverisë së Malit të Zi.

„Jemi të bindur që në këtë mënyrë i kontribuojmë stabilitetit dhe nevojës së vazhdimit të dialogut parlamentar“, tha Gjeka.

Ai ditët e kaluara kreu konsulltimet rreth kësaj çështjeje edhe me parnerët tjerë të koalicionit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top