Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Gjukanoviq: PUSHTETI I RI NË ULQIN JETËSHKURTËR

Millo Gjukanoviq, Milo DjukanovicKryeministri malazez dhe lideri i PDS-së Millo Gjukanoviq ka vlerësuar që pushteti i ri në Ulqin është, siç tha eksperiment, dhe që do të jetë jetëshkurtër.

Sipas fjalëve të tija, PDS e ka arritur qëllimin e vet politik dhe është bërë partia më e fortë në Ulqin.

Ai tha që PDS, prej tani, do të sillet ndryshe ndaj partive shqiptare.

“Nuk mund të na nxjerrin nga pozita jonë në shtet, e nga kjo pozitë e jona, kam frikë që do të varen interesat e tyre të caktuara politike”, tha Gjukanoviq.

Ai shtoi që PDS-ja ndaj atyre interesave do të sillet “sipas meritash”. “Ndaj të gjithëve sillemi sipas meritash. Kur dikush është politikisht korrekt, kur dikush i respekton rregullat universale, e kjo është që të respektojmë vullnetin zgjedhor të qytetarëve. Vullneti zgjedhor i qytetarëve ka treguar që PDS-ja është numër një në Ulqin”, mendon Gjukanoviq.

12 comments

 1. uff milo …. isht ba nervoz hahahahahha

 2. Dilni sa ma shpejt pi koalicijes me te. neser duheni me dal,ska ma me te koalicije

 3. Cungu dhe sidomos Gjeka duhet te reagojn menjehere ndaj kesaj deklarate te kryeministrit. Menjehere!!! mos e lejoni te sillet keshtu.

 4. Ku e ke mikun Fatmir? :-)

 5. e ka rrejt rant Gjeka, ish nervazu hhaha.

 6. No wine No watter

  e paske gjet kete foto taman ma na shti frigen..

  A ke qen aty kur isht ba kja foto?

 7. ndasht .buk e kryp dona me hanger e ju skeni me ardh ,shumica e atyre njerzve qi kan votu per dps jan pendu .njisej e kena jena ba imuna ne ket situat na kena mi pas keq par edhe ju atje nelt ,se nuk muneni mi arrit ato plane qi keni pas ndermen ,mi shit ulqinin e me mush xhepat.tesh e ka tregu edhe ky ftyren e ti t vertet se cfar mendon per shqiptar.vetum perpara kshtu se bashku.

 8. Pa pa, nervoz miku par mas harra se aj na ka n dor.
  Tesh shifni sezonen, inspekcjet, kontrollat n kufi. E kena knaq punen fare. Kja tesh ka me qen revanshizem. Ky tesh ban cmosin me i kompromitu e me i hedh posht. Se kajn t gjatas Nazifi e as Fatmiri. Ky haptas e thot se “na kan rras e tesh e kena na reeshtin me ja rras deri n mide”. Tesh kerkoni drejta e statuse speciale. Tesh ju nep k.q.t e dashit. Rrezik na merr edhe kta cka i kemi

  • Ulqini,
   Vlladikës së Malit Zi nuk i bahet vonë për shqipfolsat e Ulqinit kur edhe p.shqiptare në thojza janë ma të kompromitume sidomos kur vjen çeshtja e pazardheqeve me qeverinë në pushtet…
   “Karadaku “ka hallin e antarsimit ne NATO/ZLLATO andaj çeshtja e ndonji presioni në kufi apo tjetër gjëkundi do monitorohet rrënjsishtë nga vëzhguesit ndërkombëtarë gjegjësishtë nga SHBA çdo lëkundje në kto mardhënje është fatale për qeverin e Vlladikës së Çërna Gorës.
   Ku ne fitojmë është tek lobimi i spektrit ndërkombëtar ndaj faktorit Shqiptar ktu qëndron kyçi apo çelsi zbërthyes ku deputetet si Bardhi janë të dështar si politikishtë si moralishtë dhe tek tata Gjukani/hajvani kan peshë sa morri në peshore…

   • Sami,
    t pershendes e t uroj shnet. Kam respekt per punen qi ke ba per popull bashk me vlla tan, ishalla baheni 100 vjec
    Sa i perket komentit, ti e din ma mir se kerkush e edhe e kupten si kerkush se ky politikan nuk nep 5 pare as per Nato e as per Evrop. Aj j ka marr 700 milion € prej cigareve, kush e di sa ma miliona pi punve tjera edhe n fun t funit, Italian i heken akuzat se nuk kajn baza. Tan bota e din pos gjykatsit italian, a aj e ka akuzu vet
    Sa sja nin ti diften edhe fakti se tesh 24 vjet sillet-pshtillet prej pozite n pozit, edhe prep isht lidet demokratik per tan boten. Bile, edhe per Ameriken e tan e dim se cka i ban Amerika atyne si rrijn n pushtet 20 e kusur vjet
    Sa ja nin ti per Evrop e Evropes per ne e drejtat tona, shikoje si ka nrru ligji zgjedhor n 20 vjet e funit. Prej 5 veneve t garantumona, kena mrrit n 3 vene per cilat duhet me luftu me Lubot e Andrijat per mi fitu. As nuk kam pa e as nuk kam ni se ka ardh denji evropian mi kap per veshit ose me i ra shput-
    as per hater ton, as per cigare, as droga, as magi e sidamas ja per gazetar t vramun e sulmumon.
    Ky ska zat, din e as imam, ku nuk xehet per kergja e sidamas per ne.
    Ju pershendes

 9. Retorika e shfrenuar e Gjukanoviqit shpërfaq qëndrimin e tij real që duhet lexuar çdo shqiptar, posaqërisht ata që votuan për partinë e tij. Kërcënimet e tij nuk ndërlidhen vetëm me Ulqinin gjithsesi, por si të tilla mund të shërbejnë si leksion për ndërgjegjësimin përfundimtar të votuesit shqiptar, e nesër edhe deputetit shqiptar në Kuvend.

  Është e qartë poashtu se koalicioni në Ulqin, nuk mund të fshijë aktin e turpshëm të papjekurisë politike që votuesi në Ulqin ka treguar. Kohës i mbetet të dëshmojë nëse kjo ka qenë një krizë e përkohshme e vetëdijes dhe ndërgjegjës. Qëndrimi i Gjukanoviqit, duhet shërbyer edhe si një shtytje për konceptimin e vijés së kuqe shqiptare, rrjedhimisht një kufiri konceptual që do të pamundësojë nesër cilindo për të bërë kompromise në shërbim të politikës së çastit e në dëm të interesave strategjike.

 10. tragjedia ma e madhe per te gjith popullin e ulqinit eshte qe ky kualicioni nuk mund te thomi i ri se te njajtit njerz jan prap ne pushtet tash kan edhe abazoviqin qe perfat te keq mendon qe asht shum i mencem dhe me rrena e manipulime mendon te arrij qellimit shqiptari i madh dihet se ciles parti i takon jo shqiptare por i pengon kinse dps jo vllazen e motra su pengin milloja as dps se ne asht nevoja jau puthin kamt por ju pengon e ksaj here haptas e kan tregua u pengon emri katolik qe te jet kryetar i ulqinit dmth kjo qa mbimretnon edhe ne institucionet tjera ne ulqin per fat te keq kjo asht e verteta.se cajn ata kryet as per shtoj as per malsi por per vota cilin katilik e vun nendonji funksion .

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top