Thursday , October 1 2020
Lajmi i fundit

Gjykata ekonomike: GJYKIMI I PËRSËRITUR PËR RASTIN „PARTIZANSKI PUT”

Privredni sud, Gjykata ekonomikeGjykatësja e Gjykatës ekonomike në Podgoricë Dijana Raiçkoviiq do të drejtojë në të ardhmen rastin e famshëm “Partizanski put”, mëson Portali Ul-info.

Gjykata supreme e Malit të Zi, sipas revizioni të Komunës së Ulqinit, në korrik të vitit të kaluar ka anuluar vendimet e Gjykatës ekonomike dhe asaj të apelit në pjesën e cila ka të bëj me kamatat e dhëna kësaj kompanie nga Beogradi.

Ky kontest përndryshe daton prej para më shumë se dy dekadash, ndërsa Komuna deri tani i ka paguar kësaj ndërmarrje mbi 1,4 milion euro.

One comment

  1. dojn me e mjel ulqinin mir kta kurr mas u ngiopshin

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top