Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Gjylie Pelingu: KONCERTE SOLISTIKE NË SHKODËR DHE TIRANË

Gjatë këtij muaji sopranoja nga Ulqini Gjylie Pelingu mbajti koncert në Shkodër, në Shkollën e muzikës “Prenk Jakova”, si dhe në Universitetin e Arteve në Tiranë, nën drejtimin e pedagoges Manjola Nallbani, kurse pianiste ishte Elvina Gurra.                                                                                                                  Në program ishin Verdi, Puccini, Donizetti, Mozarti, Lehari, si dhe këngë shqiptare.

“Këto koncerte i kam quajtur koncerte diplome por në fakt ato ishin koncerte recitale, apo ndryshe koncerte solistike”, thotë Pelingu për UL-info.

Ajo shtoi që “në Tiranë kanë qenë edhe ulqinakët nga Durrësi të cilët më falënderuan me një dhuratë dhe më ftuan që koncertin ta mbajë dhe në Durrës”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top