Saturday , January 23 2021
Lajmi i fundit

Globus Art: BASHKORGANIZATOR I PANAIRIT NË GJIROKASTËR

GjirokasterShoqata e Artisteve dhe Artizaneve “Globus Art”, me qendër ne Ulqin, do te jete bashkorganizator i Panairit te Artizanatit ne Javen e Trashegemis Kulturore ne Gjirokaster i cili do te mbahet nga data 28-30 shtator ne qytetin e gurte te Gjirokastres.

Panairi me moton KULT ART i cili organizohet per te 13- ten here me rralle ne Pazarin e Vjeter te qytetit te gurt i rrit peshen dhe vleren ketij qyteti pasi qe pervec artizaneve vendas dhe ata te trevave tjera shqiptare do te marrin pjese edhe artizane nga rajoni i ballkanit duke e shendruar kete eveniment ne nje Panaire nderkombetare.

Shoqata e Artisteve dhe Artizaneve “Globus Art” ka disa vite qe kete evente e ka shendruar ne karakter nderkombetar dhe sivjet do te marre pjese me artizan 20 Artizan nga rajoni ku do te promovojne punime te profileve te ndryshme artizanale dhe atyre te arteve vizive.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top