Tuesday , June 18 2019
Lajmi i fundit

H.Gjoni: NË ULQIN AKTIVE 40 OJQ

 

Hadixha GjoniNënkryetarja e Komunës së Ulqinit Hadixha Gjoni deklaroi se në territorin e kësaj vetëqeverisje vendore të regjistruara janë 100 organizata të shoqërisë civile, prej të cilëve rreth 40 janë aktive.

„Në Ulqin sektori civil është mjaft aktiv, në fokusin e tij janë segmente të ndryshme të shoqërisë dhe është partner i rëndësishëm në organizimin e një sërë aktivitetesh“, vlerësoi ajo.

Sipas fjalëve të saja, organizatat joqeveritare me punën e vet pasurojnë dinamikën e përgjithshme dhe jetën në Ulqin, si dhe ndihmojnë në promovimin turistik të kësaj Komune.

One comment

  1. Ata sjan organizata jo-qeveritare, ata jan organizata profitere! Me ba me ja nal shteti edhe komuna “rrogat” si ja nep pergjith vjet, kerkush pi tyne nuk u kishte marr me pun “jo-qeveritare” par kishin pref kamt edhe mi grah punes. Isht edhe dicka tjeter interesant, shum drejtora t’ktyne organizata jan penzioner ose njerz si kajn ra mren me pun tjera e tesh demek merren me dicka. Sa e njaf Ulqinin edhe situaten shoqrore/politike, e e njaf shum mir, organizatat “jo-qeveritare” skajn ba kergja hajrit per qytet, vec sherrin ja kena pa se prej njines pi tyne(UBA), dolen ekspertat e famshem si e morren komunen edhe shportat e ullinjve e na coven tanve n gap t’sames. Nuk pa dalin pi fotelave, i kajn mush thesat e Ulqinit e Ulqinakve i shesin koqe per bybrek.
    Me qen hajri, tanve ktyne i vuhet dylli kuq n’der.
    Nese dojn mu marr me pun boshe, ta pagojn vet at lezet e ja me pare t’popullit

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top