Friday , September 25 2020
Lajmi i fundit

Haxhibeti: NË ULQIN NUK KA KRIZË POLITIKE

Fatmir Gjeka, Fuad HaxhibetiKryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Fuad Haxhibeti ka thënë se nuk ka krizë politike në qeverisje lokale.

Në pyetjen e “Danit” pse Parlamenti lokal nuk mblidhet tash katër muaj ai tha se deri nga mesi i majit çdo gjë do të jetë gati për mbledhje të rregullt.

“Një sërë pikash është përgatitur dhe dërguar pushtetit ekzekutiv para një muaji e gjysmë. Mirëpo, disa vendime të rëndësishme s Plotësimi i vendimit për objekte të përkohshme dhe Vendimi për rendin komunal nuk janë gati dhe ky është shkaku kryesor i vonesës së mbledhjes”, shtoi Haxhibeti.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top