Thursday , June 20 2019
Lajmi i fundit

Hendboll: TË SHTUNËN NË TIVAR DHE PODGORICË

 

IMG-54b3f5676f710cec6d925a2efe258b45-VTë shtunën klubet e hendbollit nga Ulqini vazhdojnë garën në Ligën e dytë të Malit të Zi.

Hendbollistët e KH “Ulqin 2010” si nikoqir në xhiron e 12 presin skuadrën kryesuese DMRL KH “Riviera e Budvës – Budva”. Për shkak të rinovimit të sallës në SHF “Marshall Tito” ndeshjet do të luhen në QS “Topolica” në Tivar me fillim në ora 15:30. Në pjesën e deritashme të garës Ulqinakët nuk kanë fituar asnjëherë.

Hendbollistet e KHF “Ulqin” në xhiron e 11 janë mysafirë në Plevla kundër skuadrës KHF “Rudar”, ndërsa ndeshja do të luhet në QS universitare në Podgoricë, me fillim në ora 13:00. Ky klub momentalisht mban mesin e tabelës me katër fitore dhe pesë humbje.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top