Tuesday , September 29 2020
Lajmi i fundit

Hoxhiq (SD): KURBAN BAJRAMI NA INKURAJON TË AFIRMOJMË VIRTYTET

Qaki Hoxha, Cazim HodzicDitët e Bajramit na tregojnë për vlerat të cilat janë të endura në bashkëjetesë,kështu që edhe ky Bajram le të jetë festa e respektit dhe të na inkurajojë që të ndërtojmë dhe forcojmë respektin e ndërsjellët tek tjetri dhe të tjerët me qëllim që të afirmojnë virtytet.

Të gjithë besimtarëve musliman ju dëshiroj që Kurban Bajramin ta kalojnë në paqe,shëndet dhe mirëqenie.

Duke pas parasysh situatën e rënduar epidemiologjike ju dëshiroj që këtë radhë festën e Kurban Bajramit ta kaloni në rrethin e ngushtë familjar duke respektuar udhëzimet e institucioneve shëndetësore.

Edhe njëherë ju uroj përzemërsisht Kurban Bajramin.

Kryetari i KK Socialdemokratëve Ulqin

Qazim Hoxhiq

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top