Sunday , June 7 2020
Lajmi i fundit

Hrapoviq: NË KARANTINË DO TË VENDOSEN PERSONAT E SHËNDETSHËM, JO TË INFEKTUARIT

Kenan HrapovicMinistri i Shëndetësisë në Qeverinë e Malit të Zi Kenan Hrapoviq tha se përveç në Ulqin së shpejti do të caktohen edhe dy lokacione të tjera për karantinë – në Danillovgrad dhe në Nikshiq.

“Nuk duhet të bëhet fama nga kjo gjë. Karantina është vend ku vendosen personat e shëndetshëm, jo të infektuarit, gjersa në spitale vendosen personat e infektuar dhe të sëmurët për mjekim të mëtejmë”, tha ai.

Sipas fjalëve të tija, situata në Mal të Zi tani është nën kontroll dhe se po vëzhgohet nga ora në orë.

One comment

  1. zotri hrapoviq , nese e ke te domosdoshme per karantine ateher shih e zbatoje kyt gje ne vendlindjen tane, ben mir qe ulqinin mos ta permendesh ma, se per kesi gjanash ulqini nuk ka vend, pervec (large-qofte) vetem nese bie ketu ajo semundje ateher duhet te bejm cmos si ke na ashtu edhe ne vende tjera qe shfaqet virusi mos te shperndahet me tutje dhe te behet sherimi ne njeanshem, e kemi nje thenie nga pejgamberi jon muhamedi a.s ku thote ; “nese nje semundje shfaqet ne nje vend larg jush mos shkoni atje edhe ne qoft se semundja shfaqet ne vendin e vet mos te ik askush nga vendi“.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top