Thursday , February 27 2020
Lajmi i fundit

Ibrahimi: VETËM ÇEREKU I OBJEKTEVE PËR QIRADHËNIE PUNON NË MËNYRË LEGALE

IMG-1d783ce6cec6e7ac416fef106113e714-VSekretari i Sekretariatit për Ekonomi dhe Zhvillim në Komunë të Ulqinit Dr. Agron Ibrahimi deklaroi se në vitin e kaluar janë dhënë 1.750 leje për kryerjen e veprimtarisë së akomodimit.

„Gjithsej kemi 25.000 shtretër të regjistruar, prej të cilëve në akomodimin hotelerik 7.000 sosh. Kjo shifër është larg nga situata reale në terren“, tha Ibrahimi për Portalin Ul-info.

Sipas fjalëve të tija, vetëm çereku i objekteve në akomodimin privat punon legalisht.

„Prandaj prioriteti ynë këtë vit, në bashkëpunim me organet shtetërore, do të jetë që ta ndryshojmë gjendjen“, shtoi ai.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top