Friday , November 27 2020
Lajmi i fundit

Imi Nimanbegu: BARKAT E TË PARËVE TË MI

Imi NimanbeguKantautori ulqinak Imi Nimanbegu vjen prapë me një këngë të re për publikun.
Ketë radhë bëhet fjalë për këngën “Barkat e të parëve të mi” të cilën Imi ia përkushton fisit te vet, familjes të njohur të detareve Nimanbegu.
Kënga “Barkat e parëve ” bëhet fjalë për detarët që marrin rrugëtimin e tyre dhe gratë e tyre duke i pritur në shtëpi me muaj të tëra. Kjo këngë do i prek shumë zemra të publikut, sidomos ato fise Ulqinake qe kajnë ende anëtarë të familjes në dete.
Siç e dimë, Imi të gjitha këngët e veta i punon vet, tekstin dhe muzikën, është shumë i talentuar dhe i palodhshëm ne punën që e bën.
Ne fund të këtij viti, Imi do i përmbledh te gjitha këngët e veta dhe është duke punuar ne realizimin e albumit të tij të parë, që pa dyshim do te ketë interesim te madh nga ana e publikut.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top