Friday , June 22 2018
Lajmi i fundit

Inspekcioni: NË SHTOJ MBI 4000 OBJEKTE PA LEJE

Stoj UlcinjNë zonën e Shtojit ekzistojnë mbi 4000 objekte të ndërtuara ilegalisht, njofton Drejtoria për punë inspektuese.

Prandaj kanë apeluar në Komunën e Ulqinit që në afat sa më të shkurtër të sillet dokumentacioni planifikues për këtë zonë.

Në administratë lokale, përndryshe, nuk kanë informatë se sa objekte ilegale janë në Shtoj dhe në zonat e tjera të komunës.

One comment

  1. Super, qe shans per komun me e mush buxhetin edhe me pagu rrogat e puntorve si i majn pa pun tesh sa muj. Nese ka plan edhe deshir me ev komuna perpara, duhet mi nap kushtin atyne ai kan gadit pa leje/
    rrxoje ose pagoje. Problem ka me qen se disa prej shpijave i kan ba ba politikant pi PG e per ata e pagen komuna edhe populli

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top