Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Instituti: 18 PERSONA ME KORONAVIRUS NË ULQIN

Test Covid 19Sipas të dhënave të fundit të Institutit për Shëndetin Publik, 18 persona në territorin e Komunës së Ulqinit janë të infektuar me COVID 19.

215 qytetarë në Tivar dhe Ulqin janë nën mbikëqyrjen e rritur shëndetësore – sanitare.

Njëkohësisht në karantinën në Zogaj janë të akomoduar 16 persona.

Nga Drejtoria e Policisë kanë njoftuar se në tre ditët e kaluara, për shkak të shkeljes së masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, në Ulqin u ngritën gjashtë padi penale.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top