Wednesday , January 20 2021
Lajmi i fundit

Javën e ardhshme Qeveria e re e Malit të Zi: ABAZOVIQ ZËVENDËS KRYEMINISTËR

Dritan AbazovicPër shtat ditë, të martën, më 2 dhjetor, fillon mbledhja e Kuvendit të Malit të Zi në të cilën do të zgjidhet Qeveria e re e Malit të Zi.

Është e sigurt që nënkryetar i Qeverisë do të jetë Ulqinaku, Dr. Dritan Abazoviq, lideri i koalicionit “E zeza në të bardh” dhe i Lëvizjes Qytetare URA.

Ai do të jetë koordinatori i të gjitha shërbimeve të sigurisë, gjegjësisht personi i dytë më i fuqishëm në vend, pas kryeministrit.

One comment

  1. nuk e kuptoj perse dritani deri ne kyt grad kur mund te jet dicka me “pa“ zevendsues, prej tre partive me konkuruese, ateher ?!!!!! ateher vetem PRESIDENT

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top