Wednesday , November 21 2018
Lajmi i fundit

KB „Ulqin“: UDHËHEQËSIA E RE, PRITSHMËRITË E REJA

Kosarkaski klub UlcinjSezoni i ri në Ligën e parë malazeze në basketboll fillon këtë të shtunë. Basketbollistët e „Ulqinit“ në fushë të vet do të ndeshen me skuadrën „Ibar“ nga Rozhaja.

Në sezon të ri klubi starton me udhëheqësi të re në krye me sipërmarrësin Rizo Hajdarpashiqin.

Synimi i klubit është renditja në mesin e gjashtë skuadrave më të mira në Mal të Zi, gjegjësisht Superliga, dhe lufta për kualifikim në Ligën e dytë ABA.

Trajner i skuadrës do të jetë Darko Vujaçiq ndërsa kapiten vazhdon të jetë Milan Latkoviq.

Lojtarët tjerë janë: Kasey Shepherd, Boshković Zdravko, Miliq Aleksandar, Iliq Aleksandar, Bjeletiq Dragan, Shqekiq Novica, Jovetiq Nenad, Rade Ivanoviq, Xhakoviq Milosh, Nikçeviq Filip, Daris Hoxhiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top