Friday , June 5 2020
Lajmi i fundit

Këshilli i mjekëve për verë: MOS I HIDHNI KORET E SHALQIRIT

Kore od LubenicePjesën e kuqe të lëngshme të shalqirit (zemrën) shumëkush pa shumë mendim do ta hajë, ndërsa nga ana tjetër koren e hedhim.

Mirëpo, mjekët thonë se koren duhet ngrënë sepse në të fshihen vitaminat B dhe C si dhe aminoacidet e nevojshme për trupin. Këto aminoacide janë të rëndësishme për shëndetit e zemrës dhe qarkullimin e gjakut.

Korja e shalqirit, mbas larjes së mirë, duhet bluar dhe pastaj ti shtohet lëngjeve të shëndetshme.

Një gotë është e mjaftueshme: lëngu freskues i nxjerr jashtë yndyrat nga trupi!

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top