Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

KF “Otrant Olimpik”: APEL PËR NDIHMË, KLUBI NË PRAG TË FIKJES?

FK OtrantNga Klubi futbollistik “Otrant Olimpik” të enjten mbrëma u dërgua apeli dramatik për ndihmë financiare.

“Na nevojiten urgjentisht 20.000 euro që klubi të vazhdojë të funksionojë. Në të kundërt, rrezikojmë fikjen. Ky do të ishte dëm i madh për të gjithë qytetin dhe rreth 200 të rinj që stërviten”, tha kryetari i klubit Nexhad Loshka Hasanaga.

“Otrant Olimpik” në këtë sezon do të garojë në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Të dielën luhet xhiroja e parë, ndërsa Ulqinakët luajnë si mysafirë me skuadrën e “Drezges”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top