Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

KF “Otrant Olimpik” i kërkon Komunës: CAKTONI LOKACIONIN PËR STADIUM

Stadion Ulcinj, Stadiumi ne Ulqin, Fudbal, FutbollËshtë koha që Komuna e Ulqinit të caktojë lokacionin, ta bëjë projektin për stadiumin e qytetit dhe në buxhetin e vitit 2021 të planifikojë ndërtimin e këtij objekti i cili në masën më të madhe do të financohet nga mjetet e Federatës Malazeze të Futbollit, theksohet në letrën të cilën kryetarit të Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq në emër të KF “Otrant Olimpik” ia dërgoi kryetari i këtij klubi Safet Kaleziq.

Ai thekson se Otrant Olimpiku do të përpiqet maksimalisht që ky projekt të realizohet.

Shtohet se ky do të ishte impuls i rëndësishëm për zhvillimin e turizmit sportiv, në veçanti në komunën siç është Ulqini.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top