Tuesday , May 22 2018
Lajmi i fundit

KF „Otrant Olimpik“: JEP DORËHEQJE KRYETARI REXHA

Skedno R.Kryetari i Klubit të futbollit „Otrant Olimpik“ Skender Rexha dha „për arsye private“ dorëheqje në funksionin drejtues të këtij kolektivi sportiv, mëson Portali Ul-info.

Ai këtë lajm ia tha futbollistëve, anëtarëve të stafit teknik dhe miqve të klubit në darkën e mbajtur të enjten në apartamentet „Monte Wiena“.

Ato me keqardhje pranuan vendimin e Rexhës duke thënë që ai është më meritori për suksesin më të madh të cilin futbolli i Ulqinin këtë sezon e arriti në histori: hyrjen në Ligën e dytë dhe barazhin për kualifikim në Ligë të parë.

Rexha disa herë ka propozuar administratës lokale që klubi, ku ai është themelues, të kalojë në pronësi të Komunës.

One comment

  1. Larg-Nga-Ulqini

    Me e shikue me kualitet ‘liga e pare malazeze” asht ne nivel to “liges malazeze” ne kohen a ish-jugosllavise. Ulqini dikur ka qene standard ne “ligen malazeze”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top