Sunday , June 24 2018
Lajmi i fundit

KF „Otrant Olimpik“: VIJON REGJISTRIMI I ANTARËVE TË RINJ

FK OtrantKF “Otrant-Olympic” bënë regjistrimin e anëtarëve të rinj të moshës 5 deri në 12 vjeç.

Shkollën e futbollit do ta udhëheqin trajneri i skuadrës së sendorëve Xhemal Kapllanbegu me UEFA “A” licencë, Naser Milla – ish lojtar, ndihmës trajneri dhe ish futbollisti i klubit Mehmed Telletoviq dhe Rudi Piraniq, trajneri i kadetëve me UEFA “A” licencë.

Shkolla fillon me punë sot, me 19 mars të vitit 2017, në stadiumin e Hotelit “Olympic” në 14h.

Ftojmë të gjithë fëmijët dhe prindërit e tyre që të vijnë në klubin tonë, ta bëjmë bazë të mirë për ato vetë, të largojmë fëmijët nga rruga dhe ti mësojmë të luajnë futboll.

Anëtarësia është simbolike – 10 euro në muaj.

Të gjithë informatat mund ti merrni në telefonat 069-604-850 Xhemal Kapllanbegu dhe Naser Milla 069-921-200.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top