Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

KF Prishtina: 12 DITË NË ULQIN

futboll, fudballPas më shumë se një muaji të fazës përgatitore në Prishtinës, skuadra e  klubit të futbollit “Prishitna” dje arriti në Ulqin ku do të qëndroj për dymbëdhjetë ditë në kuadër të fazës së dytë përgatitëse. Gjatë kësaj kohe skuadra pritet t’i zhvilloj disa ndeshje miqësore-përgatitore.

Lista përbëhet nga 24 futbollist dhe shtabi teknik, ndërsa do të mungoj vetëm mesfushori Qëndrim Jahaj i lënduar.

Portierët Kushtrim Mushica, Alban Muçiqi, Bledar Hajdini, mbrojtësit Armend Thaqi, Viktor Kuka, Liridon Kukaj, Adnan Haxhaj, Akil Makolli, Liridon Leci, Drilon Berisha, mesfushorët Isuf Llumnica, Berat Ahmeti, Azem Ahmeti, Driton Krasniqi, Argjend Malaj, Gentrit Begolli, Granit Begolli, Agron Gashi, Lorik Aliu,. Si dhe sulmuesit Liridon Latifi, Shkëmbim Salihu, Labinot Shabani, Shend Kelmendi e Kastriot Rexha, janë pjesë e ekspeditës së Prishtinës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top